استراتژی محتوا چیست؟

استراتژی بازاریابی محتوایی یعنی تدوین یک روش اصولی و علمی برای رشد و توسعه کسب و کار شما به کمک تولید محتوای هوشمندانه و هدف‌مند.

ما به منظور گسترش کسب و کار شما، استراتژی‌های مشخصی را در نطر خواهیم داشت. بر اساس نوع کسب و کار شما، اهداف سازمان و شرکت‌تان استراتژی اختصاصصی شما را تدوین خواهیم کرد. به منظور تدوین یک استراتژی مناسب، تلاش می‌کنیم تا مخاطب هدف و پرسونای خریدار شما را به بهترین شکل ترسیم و مورد مطالعه قرار دهیم. از این طریق می‌توانیم محتوای مفید، مرتبط و آموزنده‌ای برای مخاطبان شما تولید می‌کند تا آن‌ها را با برند شما آشنا کنیم و در تمام مراحل قیف خرید محتوای مناسب را برای آن‌ها تولید کنیم.

انتخاب مناسب‌ترین استراتژی

استراتژی مهم تر از آن است که فکر می‌کنید

چرا داشتن استراتژی محتوا مهم است؟

تدوین یک اسرتاتژی هوشمندانه

فرض کنید می‌خواهید به دریا رفته‌اید. آیا بدون داشتن مهارت شنا و غواصی حاضرید به درون دریا بپرید؟ حاضرید بدون داشتن تجهیزات غواصی به اعماق دریا بروید؟ طبیعتا بدون داشتن مهارت‌های لازم برای شنا و غواصی و بدون در دست داشتن تجهیزات ضروری نمی‌توان در اعماق دریا شنا کرد. حکایت داشتن استراتژی برای بازاریابی محتوایی هم شبیه به همین است. بدون داشتن یک استراتژی مناسب نمی‌توان محتوای مناسبی تولید کرد. حتی اگر بتوانید محتوای مناسبی تولید کنید بدون داشتن استراتژی مناسب نمی‌توان توقع نتیجه ایده‌آل داشت. بدون مهارت و بدون هدف مشخصی برای رسیدن به ساحل، در نهایت با تمام قدرت خود را در دریای بیکران بازار امروز غرق خواهید کرد. بدون یک استراتژی محتوایی مشخص، محتوایی که در نهایت تولید می‌شود عموما نتیجه دلخواه را به دست نخواهد آورد. بنابراین اگر می‌خواهید رقبای خود را به صورت آنلاین شکست دهید، محتوای با کیفیت کلید اصلی شما در این رقابت خواهد بود.

ساختن یک استراتژی محتوایی هدف‌محور، یک کار یکباره نیست و نیاز به مدیریت و تجزیه و تحلیل مداوم دارد. همانطور که شرکت شما رشد می کند، ممکن است اهداف و استراتژی خود سازمان شما هم تغییر کند. همچنین شرایط بازار و نیازهای مشتری هم ممکن است در طول مسیر تغییر کند. بنابراین مهم است که استراتژی محتوای خود را به طور منظم تجزیه و تحلیل کنید تا مطمئن شوید که همچنان مرتبط و مطابق با اهداف کسب و کارتان پیش می‌رود.

معرفی روند استراتژی محتوا

استراتژی ما برای رشد کسب و کار شما

تعریف-اهداف-کسب-و-کار-شما
1

تعریف اهداف کسب و کار شما

اولین گام برای ایجاد یک استراتژی بازاریابی محتوایی موثر با تعریف دقیق اهداف کسب و کار شما آغاز می‌شود.

تعیین-مدل-بازاریابی-محتوایی
2

تعیین مدل بازاریابی محتوایی

گام بعد در استراتژی محتوا تعیین انتخاب مدل بازاریابی مناسب برای کسب و کار شماست. ما با تکیه بر دانش روز دنیا و متناسب با اهداف شما و بازار هدف‌تان مناسب‌ترین مدل بازاریابی محتوایی را برای شما در نظر خواهیم گرفت.

شاخص-کلیدی-عملکرد-محتوا
3

شاخص کلیدی عملکرد محتوا

گام بعدی در استراتژی محتوا تعیین شاخص‌های کلیدی عملکرد محتوا یا همان KPI های محتواست. در یک استراتژی مناسب باید معیارهای موفقیت محتوا تدیون شود تا بتوان به درستی محتوا اصولی تولید کرد.

کانال-های-مناسب-برای-بازاریابی-محتوایی
4

شناسایی کانال‌های مناسب برای بازاریابی محتوایی

گام دوم در تدوین استراتژی به شناسایی کانل‌های مناسب برای بازاریابی محتوایی می‌رسد. ما برای هر پلتفرم یک برنامه مشخص و استراتژی کامل و مجزا خواهیم داشت. چرا که هر بستر محتوایی نیاز به لحن  برنامه‌ریزی خاص خود دارد.

شناسایی-کلمات-کلیدی-و-موضاعات-ترند
5

شناسایی کلمات کلیدی و موضاعات ترند

برای درک درست بازاری که کسب‌وکار شما در آن قرار دارد، شناسایی موضوعات ترند، کلمات کلیدی، فرصت‌ها و تحدید‌های بازار لازم و ضروری است.

برنامه‌ریزی-برای-تولید-محتوا
6

برنامه‌ریزی برای تولید محتوا

یک استراتژی محتوایی مناسب نیاز به یک برنامه مدون و مشخص دارد. ما برای کسب و کار شما یک برنامه و تقویم دقیق و اصولی را تدوین خواهیم کرد.

تولید-محتوا
7

تولید محتوا

گام بعدی تولید محتوا با هدف رشد ارگانیک شرکت شماست. با تولید محتوای مناسب برای کسب و کار شما شکاف بین مشتریان و نیازشان را پر خواهیم کرد.

بازبینی-محتوا
8

بازبینی محتوا

بعد از تولید محتوا، محتوای تولید شده توسط دو کارشناس مختلف از جنبه بازاریابی و جنبه تخصصی آن کسب و کار تحلیل و بررسی خواهند شد. در صورت لزوم محتوا به واحد تولید محتوا ارجاع داده می‌شود.

تحلیل-چرخه-عمر-محتوا
9

تحلیل چرخه عمر محتوا

گام بعدی در استراتژی محتوا تحلیل چرخه عمر محتواست. یک استراتژی مناسب باید بتواند چرخه عمر محتوا را تحلیل کند و برای آن برنامه مناسب داشته باشد. بازنویسی محتوا، بازسازی آن یا بسط و رشد آن بخشی از راهکارها برای افزایش طول عمر محتواست.

صفر تا صد استراتژی کسب و کار شما

ما در پیرامحتوا متناسب با کسب و کار شما استراتژی اختصاصی شما را تدوین خواهیم کرد.

ما چه پیشنهادی برای شما داریم؟

همواره در اوج باشید و کسب و کار را گسترش دهید

محتوای متنی

مقاله و بلاگ

رپرتاژ و ایمیل

کپی رایتینگ

محصول نویسی

محتوای تصویری

شبکه های اجتماعی

UI / UX

اینفوگرافی

پوستر

object